HomePILNE

Izrael: Strzelanina w centrum Jerozolimy. Nie żyją trzy osoby

Izrael: Strzelanina w centrum Jerozolimy. Nie żyją trzy osoby

Strzelanina w pobliżu Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie. W wyniku ostrzału rannych zostało trzech izraelskich policjantów. Stan dwóch z nich jest krytyczny. Napastnicy, po krótkim pościgu zostali zastrzeleni.

Do ataku doszło w piątek nad ranem w okolicach Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie. W pewnym momencie pojawiło się tam trzech uzbrojonych mężczyzn. Wszyscy chcieli dostać się jak najbliżej centrum miasta.

W pobliżu bramy do Starego Miasta zostali zauważeni przez policjantów, do których otworzyli ogień. W wyniku ostrzału ciężko ranili dwóch funkcjonariuszy. Następnie zaczęli uciekać w kierunku pobliskiego meczetu, znajdującego się na Wzgórzu Świątynnym. W pościg za nimi ruszyli policjanci. Po chwili dopadli ich i zastrzelili na miejscu.

Jak na razie nie ustalono kim byli sprawcy ataku. Do jego przeprowadzenia nie przyznała się też żadna z organizacji terrorystycznych.

 

Do strzelaniny doszło zaledwie kilka tygodni po tym, jak izraelska policjantka została zabita w ataku z użyciem broni palnej i noża, w pobliżu Starego Miasta w Jerozolimie, przez trzech Palestyńczyków z Zachodniego Brzegu Jordanu.

 

fot. sxc.hu

(AIP)

COMMENTS