-1.2 C
Chicago
poniedziałek, 1 marca, 2021

Ivanka Trump oficjalnie asystentką prezydenta USA

Popularne

Córka Donalda Trumpa Ivanka zostanie oficjalnie pracownikiem administracji swego ojca. Będzie pełnić funkcję asystentki prezydenta Stanów Zjednoczonych. Za swoją pracę Ivanka Trump nie będzie pobierać wynagrodzenia.

O tym, że Ivanka Trump będzie doradzać swemu ojcu wiadomo było od dawna. Ostatnio wspólpracownicy prezydenta poinformowali, że będzie mieć w Białym Domu własne biuro, i że otrzymała certyfikat dostępu do informacji niejawnych. Etycy kwestionowali jednak rolę, jaką miała pełnić w administracji. Wskazywali między innymi na to, że będąc nieformalnym doradcą i nie posiadając oficjalnej funkcji, nie będzie podlegać szeregowi przepisów regulujących zasady postępowania urzędników federalnych, jak choćby zakaz konfliktu interesów.
Wczoraj Biały Dom poinformował, że Ivanka Trump będzie mieć oficjalną funkcję asystentki Donalda Trumpa. „Dotarły do mnie wątpliwości niektórych osób w sprawie doradzania prezydentowi. Choć i tak miałam zamiar przestrzegać zasad etycznych, zdecydowałam się pełnić służbę jako pracownik Białego Domu, nie pobierając wynagrodzenia” – oświadczyła Ivanka Trump, której mąż Jared również pracuje w administracji prezydenta Trumpa.

Marek Wałkuski / Waszyngton, Fot. Twitter.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane