HomeŚwiat

Istnieje groźba zamachów terrorystycznych podczas Euro 2016

Istnieje groźba zamachów terrorystycznych podczas Euro 2016

Prezydent Francji przyznał, że istnieje groźba zamachów terrorystycznych w czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Jednocześnie jednak Francois Hollande wyraził nadzieję, że impreza ta będzie “pięknym świętem”.
Prezydent François Hollande mówił o zagrożeniach związanych z piłkarskimi Mistrzostwami Europy w wywiadzie dla francuskiego radia France Inter. Stwierdził, że nie ma mowy o odwołaniu tej imprezy. “Zdecydowałem, że należy nie tylko utrzymać te zawody i zachować strefy kibica, ale że trzeba zrobić wszystko, aby było to wielkie święto europejskie, święto popularne, święto sportowe” – powiedział.
Prezydent Francji dodał, że do zagwarantowania bezpieczeństwa podczas mistrzostw będą konieczne odpowiednie środki. “Chodzi o 90 tysięcy ludzi, którzy będą pilnować bezpieczeństwa i którzy będą prowadzić kontrole zarówno na stadionach, jak i w strefach kibica. Rozumiem, że dla widzów może to być kłopot, bo będą musieli zgodzić się na przeszukania”.
Zdaniem François Hollande’a, trwające we Francji strajki i protesty powinny zakończyć się przed rozpoczęciem mistrzostw.

TS/(IAR)/Tomasz Siemieński-Francja/wkCOMMENTS