26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Iran zapowiada przyspieszenie produkcji wysoko wzbogaconego uranu „Nie ugniemy się w obliczu sankcji i obelg USA”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Irańska Organizacja Energii Atomowej zapowiada, że przyspieszy wzbogacanie uranu po upływie ultimatum postawionego krajom europejskim. Jutro minie termin irańskiej Organizacji Energii Atomowej postawiony krajom europejskim na przekroczenie produkcji wzbogaconego uranu powyżej 300 kg. Z końcem tego terminu szybkość wzbogacania uranu przyspieszy, zapowiedział rzecznik irańskiej Organizacji. Sekretarz Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Iranu powiedział we wtorek, że 7 lipca Republika Islamska podejmie nowe kroki w celu zmniejszenia swoich zobowiązań w ramach umowy nuklearnej.

Najwyższy przywódca Iranu Ajatollah Ali Chamenei powiedział, że naród irański nie ugnie się w obliczu sankcji i obelg USA.

Porozumienie nuklearne zostało podpisane w 2015 roku w Wiedniu pomiędzy Iranem a pięcioma mocarstwami nuklearnymi: Chinami, Francją, Rosją, Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią oraz Unią Europejską. Zgodnie z zapisami umowy, inspektorzy ONZ mogli uzyskać dostęp do irańskich instalacji wojskowych. Inspekcje miały wykazać, że Iran nie prowadzi programu wzbogacania uranu, co jest elementem budowy broni jądrowej. W razie braku zgody na inspekcję, na Iran mogą być nałożone sankcje.

W zeszłym roku Stany Zjednoczone wycofały się z porozumienia, co zapoczątkowało kryzys dyplomatyczny pomiędzy obydwoma krajami.

IAR / Reuter / mk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520