HomePILNE

Iran: Strzały w parlamencie i świątyni ajatollaha Homeiniego

Iran: Strzały w parlamencie i świątyni ajatollaha Homeiniego

Dwa ataki terrorystyczne w Teheranie, stolicy Iranu. Zamachowcy zaatakowali w budynku parlamentu i świątyni ajatollaha Homeiniego

 

Jak donoszą irańskie media rządowe, w środę nad ranem, kilku napastników otworzyło ogień wewnątrz budynku parlamentu w Teheranie. Zginęła jedna osoba, a rannych zostało kilku członków ochrony budynku. Liczba ofiar może wzrosnąć.

 

Jeden z posłów do irańskiego parlamentu Elyas Hazrati, który był świadkiem ataku, powiedział irańskiej agencji IRIB, że widział co najmniej trzech napastników uzbrojonych w karabiny AK-47, który strzelali do pracowników ochrony.

Rządowa agencja FARS poinformowała też, że trzech innych uzbrojonych mężczyzn wtargnęło do mauzoleum ajatollaha Chomeiniego w południowej części Teheranu.

Dwóch napastników otworzyło ogień do zwiedzających świątynię. Trzeci zdetonował ładunek wybuchowy, który miał przyczepiony do swojego ciała.

Na miejscu ataków, w środę krótko po godz. 8 rano pojawiły się uzbrojone oddziały policji i wojska. Wszystkie wejścia do budynku parlamentu zostały zamknięte, a napastnicy osaczeni wewnątrz.

Jak donoszą irańskie służby bezpieczeństwa do obu incydentów doszło w tym samym czasie i według nich wygląda to na skoordynowaną akcje terrorystyczną.

 

fot. Twitter

(AIP)

COMMENTS