HomeŚwiat

Irak: Wojsko odbiło budynek telewizji na obrzeżach Mosulu

Irak: Wojsko odbiło budynek telewizji na obrzeżach Mosulu

Elitarne jednostki irackiej armii odbiły z rąk bojowników tzw. Państwa Islamskiego budynek państwowej telewizji na obrzeżach Mosulu. Siły rządowe w pełni opanowały też wioskę Gogdżali na przedmieściach, o którą toczyły się ciężkie walki z dżihadystami.

Informacje o zdobyciu Gogdżali i budynku telewizji przez jednostki specjalne podali ich dowódcy. Opanowanie wioski otworzyło wojskowym drogę do wkroczenia do Mosulu. Dżihadyści nie zamierzają jednak dawać za wygraną i starają się opóźniać postępy żołnierzy poprzez budowę betonowych barykad i podkładanie min na drogach.
Mosul, jedno z największych miast Iraku, pozostaje w rękach dżihadystów od czerwca 2014 roku. Od ponad dwóch tygodni iracka armia prowadzi ofensywę, której celem jest odbicie miasta. Na razie żołnierze odnoszą sukcesy, a bojownicy ISIS cofają się na niemal wszystkich frontach. Mimo to wielu obserwatorów wskazuje, że opanowanie Mosulu nie będzie łatwe, a starcia z dżihadystami mogą być bardzo ciężkie i przybrać charakter walk o każdy dom i ulicę.

TS/(IAR)/afp, Fot. Archiwum

COMMENTS