3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Inteligentne domy made in Poland. CES 2018 Las Vegas

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jednym z trendów dostrzeżonym i eksponowanym na targach elektroniki uzytkowej CES 2018 w Las Vegas były inteligentne domy, którymi zawiadujemy dzięki odpowiednim aplikacjom na odległość.

Firmy z całego świata prześcigają się w pomysłach, jak ułatwic nam i uprzyjemnić pobyt w takich domach, by na przykład były odpowiednio przygotowane na nasze przyjęcie, gdy wracamy z długiej podróży.

A mówiąc o takich o nowoczesnych i przyjaznych domach nie można było pominąć polskiej firmy, która bezsprzecznie błyszczała na CES 2018 w Mieście Grzechu w tym roku. To FIBARO, która zaprezentowało 13 integracji z zewnętrznymi producentami smart home. Na stoisku można widzieliśmy m.in. jak system firmy współpracują z produktami Google, Amazon, Apple, Philips, Yale, Bose, Sonos czy Yamaha.
FIBARO to największy, polski system smart home, który cieszy się sukcesami już w całym świecie. Wiodącymi jej integracjami były te oparte na asystentach głosowych. FIBARO doskonale dogaduje się zarówno z Alexą, Siri jak i Google Home. Ta ostatnia jest największą nowością firmy.

Każdy z asystentów umożliwia głosowe sterowanie urządzeniami wchodzącymi w skład produktów firmy, a także wybranymi urządzeniami innych producentów podłączonymi do systemu. Przykładowo – możliwe jest wydawanie komend, które zgaszą lub zapalą światło, dostosują temperaturę pomieszczania, poinformują nas o tym, które okna i drzwi w domu są otwarte lub uruchomią inne procesy.
– Od początku uważaliśmy, że naturalnym systemem obsługi całego świata IoT przez człowieka jest swobodna mowa. Nie czekając na ruch gigantów w tym kierunku sami wprowadziliśmy rozwiązanie o nazwie Lili. W tej chwili integrujemy się z asystentami takich firm jak Apple, Google i Amazon. Jest to proste, bo przeszliśmy już drogę takiego wdrożenia „zanim to było modne” – twierdzi Maciej Fiedler, prezes FIBARO.
Firma może więc zadbać o przyjemny odbiór ulubionej muzyki. Przykładowo, system multimedialny może automatycznie ściszyć głośność po godz. 22, włączy się wraz z innymi urządzeniami jeśli chcemy oglądać film lub o stałej godzinie zapewnić w pokoju dziecięcym, spokojną muzykę, która pozwoli wyciszyć się dzieciom przed kąpielą.
Firma po raz szósty wzięła udział w targach CES. – Gdy po raz pierwszy pojawiliśmy się na CES w 2013 byliśmy jedynym producentem elektroniki z Polski. Cieszymy się, że przecieraliśmy szlak dla innych krajowych firm. – mówi Krzysztof Banasiak, Wiceprezes FIBARO, który z duma pokazywał produkty firmy, które mogą działać w połączeniu z asystentami głosowymi, systemami bezpieczeństwa, oświetlenia, ogrzewania czy urządzeniami multimedialnymi, sterujące domową rozrywką.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520