HomeUSAChicago

Inspektor generalny potwierdził: Nadkomisarz Eddie Johnson był pijany

Inspektor generalny potwierdził: Nadkomisarz Eddie Johnson był pijany

Biuro inspektora generalnego opublikowało w czwartek raport końcowy dotyczący incydentu z byłym nadkomisarzem chicagowskiej policji. Eddie Johnson w październiku 2019 roku zasnął za kierownicą swojego samochodu.

 

Początkowo twierdził, że był to efekt zmiany lekarstw na ciśnienie. Okazało się jednak, że Johnson był pod wpływem alkoholu. Z raportu wynika, że wypił parę drinków z rumem a następnie odjechał z baru, w którym przebywał w towarzystwie pracownicy swojej ochrony. Policja otrzymała zgłoszenie o samochodzie stojącym tuż przed znakiem „Stop” na skrzyżowaniu 34 ulicy i Aberdeen.

Patrol przyjechał na miejsce 17 października około 12:33 po północy. Niedawno opublikowano też nagranie z kamer policyjnych z tego zdarzenia. Po krótkiej rozmowie i okazaniu dokumentów Johnson odjechał do domu. Po incydencie nadkomisarz powiedział, że dochodzenie w tej sprawie miało przeprowadzić wewnętrzne biuro ds. odpowiedzialności policji. Jednak nigdy takiego zlecenia nie otrzymało.

W raporcie stwierdzono, że oprócz złożenia fałszywych zeznań Eddie Johnson odmówił stawienia się na przesłuchaniu. Raport dotyczy również kierowcy byłego nadkomisarza, kobiety przebywającej z nim w barze oraz funkcjonariuszy, którzy odpowiedzieli na zgłoszenie i pozwolili mu odjechać. Departament policji ma czas do końca lipca na ustosunkowanie się do raportu.

 

BK

COMMENTS