HomeTechnologie

Inspekcja Handlowa namierzać będzie zamieszczane w internecie oferty sprzedaży tzw. kopciuchów

Inspekcja Handlowa namierzać będzie zamieszczane w internecie oferty sprzedaży tzw. kopciuchów

Inspekcja Handlowa będzie korzystać z oprogramowania, które ułatwi walkę z handlem tak zwanymi kopciuchami. Dzięki współpracy z ministerstwem rozwoju kontrolerzy będą mogli namierzać zamieszczane w internecie oferty sprzedaży kotłów, które nie spełniają wymagań określonych w przepisach.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz wyjaśnia, że program będzie wyszukiwał o ogłoszeniach sformułowań, które są używane przez sprzedawców nielegalnych kotłów. Powiedziała, że dzięki wsparciu sztucznej inteligencji, lokalizowanie nielegalnych towarów i eliminowanie ich z rynku będzie łatwiejsze.

Andrzej Guła z Polskiego Alarmu Smogowego podkreśla, że obowiązujące przepisy dotyczące sprzedaży kotłów są dobre i trzeba sprawić, że będą przestrzegane.

Ministerstwo rozwoju przypomina, że Polska od lat znajduje się w czołówce europejskich krajów z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że w 2016 i 2018 roku wśród 50 miast z najgorszym powietrzem w Unii Europejskiej, znalazło się 36 polskich miast.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/kj

COMMENTS