HomePOLSKA

Nie ma informacji, by ostatnie cyberataki dotknęły polskie banki

Nie ma informacji, by ostatnie cyberataki dotknęły polskie banki

Nie ma informacji, by ostatnie cyberataki dotknęły polskie banki. Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich zapewnił, że nasze banki są w tej chwili bezpieczne.

Wczoraj po południu doszło do zmasowanego ataku hakerskiego, który swoim zasięgiem objął instytucje i korporacje w wielu krajach. Zaatakowane zostały między innymi firmy amerykańskie, brytyjskie, rosyjskie, duńskie, francuskie, hiszpańskie i indyjskie. Najbardziej ucierpiała jednak Ukraina, której władze twierdzą, że za ataki odpowiadają rosyjskie służby specjalne.

Przemysław Barbrich przypomniał, że by być bezpiecznym w sieci, trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad – nie wchodzić na strony internetowe niewiadomego pochodzenia, dbać o bezpieczeństwo własnego komputera, posiadać oprogramowanie antywirusowe.

“Natomiast trzeba powiedzieć wyraźnie, że my cyberbezpieczeństwem nie zajmujemy się od święta, tylko każdego dnia, przez cały rok, systemy bezpieczeństwa i pracownicy zajmujący się cyberbezpieczeństwem dbają o bezpieczeństwo pieniędzy klientów banków” – dodał.

W wyniku cyberataków najbardziej ucierpiała Ukraina, której władze twierdzą, że za ataki odpowiadają rosyjskie służby specjalne.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/K.P. i wcześ./dyd

COMMENTS