HomeUSA

Indiana wdrożyła drugi etap powrotu do normalności

Indiana wdrożyła drugi etap powrotu do normalności

Indiana rozpoczęła drugi etap zmniejszania ograniczeń wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa. Gubernator Eric Holcomb zapowiedział, że ostateczny, piąty etap przewidziano na 4 lipca.

 

Od dziś zniesione są ograniczenia dotyczące podróżowania, do 25 zwiększono liczbę osób, mogących zgromadzić się w jednym miejscu z zachowaniem odległości określonej przez tzw. dystans społeczny, otwarto także zakłady i biznesy, które nie znalazły się na liście niezbędnych do działania podczas nakazu “stay-at-Home”, od soboty czynne są ponadto centra handlowe z zastrzeżeniem, że może w nich przebywać nie więcej jak 50 procent przewidzianej przepisami   liczby osób. 24 maja rozpocznie się w Indianie trzeci etap w ramach którego otwarte zostaną kina, siłownie oraz place zabaw dla dzieci. Od 14 czerwca z kolei czynne będą bary i kluby nocne. Piąty etap otwierania tego stanu zaplanowano na 4 lipca. Od tego dnia możliwe będzie organizowanie festiwali, festynów i innych tego typu imprez a sklepy i restauracje będą mogły znowu działać w pełnym wymiarze bez ograniczeń wprowadzonych ze względu na pandemię koronawirusa.

 

Dodajmy, że dziś departament zdrowia Indiany poinformował o 583 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 19 śmiertelnych. W sumie liczba zarażonych COVID-19 w tym stanie wzrosła do 20 507. Zmarło 1 151 osób.

 

BK

COMMENTS