HomeUSAChicago

Indiana opóźnia przejście do piątego etapu otwierania stanu

Indiana opóźnia przejście do piątego etapu otwierania stanu

Indiana nie przejdzie w ten weekend do piątego etapu otwierania stanu. Gubernator Eric Holcomb poinformował w środę, że wstrzymał zniesienie wszystkich restrykcji w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa. Dodał, że Indiana od 4 do 17 lipca przejdzie do etapu 4.5.

 

W ciągu najbliższych dwóch tygodni nadal obowiązywać będzie ograniczenie zgromadzeń w jednym miejscu do 250 osób. W restauracjach i barach będzie mogło przebywać nie więcej jak 75 procent dopuszczalnej przepisami liczby osób. Zalecenia te obowiązują od 12 czerwca a w ten weekend miały być całkowicie zniesione.

Gubernator Holcomb obawia się, ze zbyt szybkie otwieranie stanu może doprowadzić do gwałtownego wzrostu zachorowań na COVID-19 i cofnięcia się do poprzednich restrykcji jak ma to miejsce w Kalifornii, Arizonie, na Florydzie czy w Teksasie.

Dodajmy, że w środę departament zdrowia Indiany poinformował o 371 nowych przypadkach koronawirusa w tym 8 śmiertelnych. Od początku pandemii COVID-19 potwierdzono u 45 952 mieszkańców tego stanu. Zmarło 2456 osób.

 

BK

COMMENTS