HomePomorskie

Incydent w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku: Mężczyzna wszedł do budynku sądu z nożem?

Incydent w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku: Mężczyzna wszedł do budynku sądu z nożem?

We wtorek, 15 stycznia 2019 r., doszło do niecodziennego incydentu w gdańskim Sądzie Apelacyjnym. Pierwsze doniesienia od internautów brzmiały, że w sądzie pojawił się przebrany mężczyzna. Miał mieć w ręku nóż. Interweniowała policja.

Do niecodziennego zdarzenia doszło rano we wtorek 15 stycznia w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Władze sądu zaniepokoiła sytuacja na korytarzu w gmachu sądu. Zaalarmowały policję. Mężczyzna w siwej peruce z opaską na włosach obierał jabłko niewielkim nożem. Scyzoryk został mu odebrany przez interweniujących funkcjonariuszy.

 

Jak udało nam się ustalić około godz. 9.30 w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku przypadkowa osoba zobaczyła na korytarzu mężczyznę w siwej peruce i opasce na włosach obierającego jabłko przy użyciu scyzoryk. Zaniepokojony świadek zdarzenia miał powiadomić władze sądu, a te następnie zaalarmowały policję. Na miejscu szybko pojawiło się kilka radiowozów z pobliskiej, oddalonej zaledwie o kilkadziesiąt metrów, Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Interweniowali funkcjonariusze, którzy według naszych ustaleń odebrali mężczyźnie nóż, nie zdecydowali się jednak go zatrzymać.

 

– W związku z informacjami medialnymi dot. mężczyzny z nożem w gdańskim sądzie – informujemy, że mężczyzna ten na korytarzu obierał jabłko, nie stwarzał zagrożenia, został pouczony i wylegitymowany. Wyraził skruchę, nie wiedział, że może to kogoś zaniepokoić – czytamy na oficjalnym profilu na portalu społecznościowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

szym, wie, mp, aip

COMMENTS