IMGW ostrzega: Zawieje i zamiecie śnieżne w Polsce

IMGW ostrzega: Zawieje i zamiecie śnieżne w Polsce

Idzie śnieg. Po mroźnym weekendzie zacznie wzrastać temperatura. We wtorek, 16 stycznia, do Polski przyjdzie śnieg. IMGW prognozuje zawieje i zamiecie śnieżne w dużej części kraju.

 

Do Polski zbliża się strefa opadów śniegu, zmianie pogody będzie towarzyszył również silny wiatr oraz wzrost temperatury. Na stronie IMGW już można przeczytać prognozę zagrożeń.

“Prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 30 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z południa” – czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zjawisko może występować od godziny 7:30, w wtorek 16 stycznia przez wiele następnych godzin. Tak przemieszczanie się strefy opadów wygląda na symulacji portalu pogodowego windy.com:

Strefa opadów w nocy z poniedziałku na wtorek ma wkroczyć od zachodu do Polski i będzie się przemieszczała w kierunku wschodnim. Mróz odpuści. Według prognozy na wtorek temperatura ma wynieść około 0 stopni. W kolejnych dniach spodziewać się możemy kolejnych opadów -w środę przelotnych, w czwartek nieco bardziej intensywnych.

Temperatura w kolejnych dniach będzie rosła – w środę prognozuje się 1 stopień powyżej zera, w czwartek +3 stopnie C w ciągu dnia. Padać ma do piątku. Dziś (poniedziałek, 15 stycznia) spodziewać się możemy jeszcze pogodnej aury. Temperatura w ciągu dnia w regionie: -4 stopnie Celsjusza.

sier aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0