HomePOLSKA

IMGW ostrzega przed wiosennymi burzami

IMGW ostrzega przed wiosennymi burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej ostrzega przed wiosennymi burzami i silnymi wiatrami. Niebezpieczne zjawiska mogą powodować szkody i zagrażać życiu, dlatego zalecana jest ostrożność.
Jak mówi synoptyk Maria Waliniowska – pierwszy stopień ostrzeżenia dotyczy głównie województw z południowo-zachodniej części kraju: porywy mogą osiągać do 80 kilometrów na godzinę. Przewiduje się też obfite opady deszczu.
Trudne warunki pogodowe mogą pojawiać się też w innych częściach kraju, aż do samego Pomorza. Burze mogą wystąpić jeszcze nocą, ale przez kolejne dwa dni nie powinny się już pojawiać.
Niestabilna pogoda to skutek niżu, który przesunął się z Wielkiej Brytanii nad Morze Norweskie. To z kolei powoduje przemieszczanie frontów atmosferycznych nad Polską. Burze będą występować w nocy jeszcze na wschodzie kraju, by ponownie pojawić się dopiero w piątek. Jednocześnie na coraz większych obszarach kraju będzie ciepło – temperatury mogą sięgać nawet do 20 stopni Celsjusza. Nocą w kolejnych dniach nie powinny już spadać poniżej zera.

Informacyjna Agencja Radiowa/P.Pawełek/moc

COMMENTS