18.4 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

IMGW Nadchodzą upały

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nadchodzi fala upałów. Pod koniec tygodnia temperatura może osiągnąć nawet 37 stopni. Już jutro prawie w całym kraju 30 stopni, jedynie nad samym morzem 21 do 24 stopni Celsjusza – mówi Maria Waliniowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
We wtorek jeszcze cieplej – na północy do 30-tu stopni, w głębi kraju – 32-ch, a na południowym – zachodzie do 33-ch stopni Celsjusza . Słonecznie, w Tatrach i Beskidach możliwe przelotne opady. W środę przez Polskę będzie przemieszczał się front atmosferyczny z burzami i opadami. Cały czas ciepło – na wybrzeżu – 21-23 stopnie, w głębi kraju – 32, na południu – 34, a południowym-wschodzie nawet 35 stopni.
W drugiej połowie tygodnia cały czas gorąco, jedynie na krańcach północnych – a zwłaszcza na Pomorzu Wschodnim , Mazurach i Suwalszczyźnie – mogą pojawić się burze. W innych rejonach słonecznie i bardzo ciepło. .W piątek nawet na wybrzeżu może temperatura przekroczyć 30 stopni, w głębi kraju – 35 , a na południu – 37 stopni.
W sobotę przejdzie przez Polskę front atmosferyczny jz burzami, które mogą być lokalnie gwałtowne – połączone z gradem , intensywnym opadem deszczu i silnymi porywami wiatru. Temperatura w piątek jeszcze upalna – 27 stopni na północnym-zachodzie, w głębi kraju – 34 i 36 stopni na południu.
W niedzielę się nieco ochłodzi, ale od następnego poniedziałku znów wrócą upały.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520