9.6 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

Illinois złożyło pozew przeciw prezydentowi USA i dyrektorowi poczty

Popularne

Illinois jest wśród 14 stanów, które złożyły pozew przeciw prezydentowi, Donaldowi Trumpowi i dyrektorowi urzędu pocztowego – poinformował prokurator generalny Illinois, Kwame Raoul.

 

Dokumenty wpłynęły do sądu federalnego w Waszyngtonie tego samego dnia kiedy to dyrektor poczty, Louis DeJoy ogłosił wstrzymanie pewnych zmian operacyjnych w dostarczaniu przesyłek i listów. „ DeJoy ogłosił zamiar wstrzymania destrukcyjnych działań do czasu zakończenia wyborów. Jednak oświadczenie prasowe nie jest wystarczającym zapewnieniem milionów Amerykanów, że na bieżąco będą otrzymywać pocztę „ – powiedział prokurator Kwame Raoul. Zaznaczył, że złożony pozew ma zapewnić pociągnięcie do odpowiedzialności dyrektora poczty, który swoimi ostatnimi działaniami łamie konstytucyjne prawo obywateli do udziału w wyborach powszechnych.

W pozwie zarzucono DeJoy, że zmiany wprowadzone w działalności amerykańskiego urzędu pocztowego są proceduralnie i merytorycznie a tym samym niezgodne z prawem. Podkreślono, że zlikwidowanie nadgodzin oraz usunięcie skrzynek pocztowych a także maszyn do sortowania poczty było celowym działaniem mającym opóźnić dostawę przesyłek. Jest to o tyle istotne, że większość Amerykanów w tym roku zamierza głosować korespondencyjnie w nadchodzących wyborach 3 listopada. Jeżeli poczta nie będzie sprawnie działała to karty do głosowania nie zostaną na czas dostarczone wyborcom a następnie komisjom wyborczym.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane