Illinois wśród stanów karzących surowo kierowców za zbyt szybką i brawurową jazdę

Illinois wśród stanów karzących surowo kierowców za zbyt szybką i brawurową jazdę

Illinois jest jednym z amerykańskich stanów gdzie kierowcy karani są wyjątkowo surowo za przekroczenie prędkości i brawurową jazdę.

 

Zbyt szybka jazda w 2016 roku w Stanach Zjednoczonych była powodem 27 procent wypadków ze skutkiem śmiertelnym – wynika z danych krajowego departamentu bezpieczeństwa drogowego, na które powołuje się WalletHub.  Właśnie ten portal przygotował zestawienie stanów, gdzie obowiązują najostrzejsze przepisy drogowe przewidujące kary dla kierowców z ciężką noga. Na pierwszym miejscu tego rankingu uplasowano Delaware, na drugim Kolorado, na trzecim jest Arizona, na czwartym Nowy Meksyk a na piątym Kalifornia. Illinois zajęło 8. miejsce. Z kolei na łagodne potraktowanie za przekroczenie prędkości mogą liczyć kierowcy w Teksasie, Mississippi i Oklahomie. Warto dodać, że wypadki drogowe spowodowane nadmierną prędkością powodują rocznie straty w wysokości ponad 40 miliardów dolarów.

 

BK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0