HomeUSAChicago

Illinois przywraca restrykcje pandemiczne w czwartym regionie

Illinois przywraca restrykcje pandemiczne w czwartym regionie

Od dziś w regionie czwartym Illinois przywrócone zostają niektóre restrykcje pandemiczne. Informację potwierdził stanowy departament zdrowia.

 

Powodem jest wysoki współczynnik nowych przypadków koronawirusa w tym rejonie położonym w południowo zachodniej części Illinois. Do 27 sierpnia współczynnik wzrósł do 10.5 proc. Region czwarty obejmuje powiaty Bond, Clinton, Madison, Monroe, Randolph, St. Clair i Washington.

W ramach podjętych środków ostrożności, mających zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19 mieszkańcy muszą przygotować się na ograniczenia. Restauracje i bary przez najbliższe dwa tygodnie nie będą mogły obsługiwać klientów wewnątrz. W dalszym ciągu mogą oferować usługi przy stolikach umieszczonych   przed lokalami gastronomicznymi ale tylko do 11 przed północą. W jednym miejscu gromadzić się będzie mogło nie więcej jak 25 osób.

Podobne restrykcje ponownie wprowadzono w ubiegłym tygodniu w regionie siódmym co spotkało się z ogromną krytyką administracji gubernatora J.B. Pritzkera.

 

BK

COMMENTS