HomeUSAChicago

Illinois: COVID-19 przyczynił się już do śmierci ponad 9 tysięcy osób

Illinois: COVID-19 przyczynił się już do śmierci ponad 9 tysięcy osób

O 2851 wzrosła w ciągu doby liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Illinois. Zmarło kolejnych 29 osób. COVID-19 przyczynił się do śmierci w naszym stanie 9 026 osób.

 

Od początku pandemii zdiagnozowano go u dokładnie 324 743 ludzi. We wtorek otrzymano wyniki prawie 56 tysięcy testów. Badaniom na obecność koronawirusa poddano już w Illinois ponad 6. 411 mln ludzi. Pozytywny, 7-dniowy współczynnik testów wzrósł do 4.5 proc.W szpitalach przebywa 1848 osób zarażonych COVID-19, z tego 406 na oddziałach intensywnej terapii a 160 podłączonych jest do respiratorów.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej dyrektor stanowego departamentu zdrowia, doktor Ngozi Ezike powiedziała, że podawane codziennie statystyki to więcej niż liczby. „To są nasi krewni, znajomi i osoby, które kochamy bezpośrednio dotknięte wciąż rozprzestrzeniającym się COVID-19. Możemy ograniczyć roznoszenie się tego wirusa poprzez noszenie maseczek ochronnych twarzy, mycie rąk i zachowywanie bezpiecznego dystansu” – przypomniała doktor Ezike.

 

BK

COMMENTS