HomeUSAChicago

Illinois bez pomocy federalnej będzie zmuszone do cięć budżetowych

Illinois bez pomocy federalnej będzie zmuszone do cięć budżetowych

Illinois będzie zmuszone do cięć budżetowych jeżeli nie otrzyma federalnego dofinansowania – poinformował we wtorek gubernator J.B. Pritzker. Pieniędzy może nie wystarczyć na działanie departamentów zajmujących się sprawami socjalnymi w tym rodziny i dzieci.

 

Pritzker powiedział, że wysłał do dyrektorów agencji stanowych pisma, w których polecił im przygotować się na cięcia w wysokości 5 procent w tym roku i 10 procent w 2021. „To jest najgorszy scenariusz jaki może nas czekać. Pandemia koronawirusa przyczyniła się do spadku dochodów, likwidacji miejsc pracy   i bezprecedensowego kryzysu” – powiedział gubernator.

Dodał, że jedynym sposobem na sprawne funkcjonowanie również departamentu więziennictwa i stanowej policji jest pomoc z Waszyngtonu. „Chodzi o materialne wsparcie gospodarki, którą próbujemy ożywiać.   Wyłącznie federalne wsparcie może tu być skuteczne. Przykładem jest pomoc finansowa jaką otrzymały duże korporacje” – kontynuował Pritzker. Gubernator Illinois wezwał prezydenta Donalda Trumpa i Kongres do podjęcia współpracy i zatwierdzenia pakietu gwarantującego dofinansowanie wszystkich stanów, dotkniętych pandemią koronawirusa.

J.B. Pritzker poinformował również o przekazaniu 220 milionów dolarów na program   Business Interruption Grants. Od przyszłego tygodnia przyjmowane będą aplikacje na pomoc materialną. Jest ona przeznaczona dla właścicieli biznesów.

 

BK

COMMENTS