Ile rolek potrzeba, by przetrwać dwa tygodnie w domu? Zobacz pierwszy polski kalkulator papieru toaletowego!

Ile rolek potrzeba, by przetrwać dwa tygodnie w domu? Zobacz pierwszy polski kalkulator papieru toaletowego!

Czy wystarczy nam papieru, by przetrwać pandemię? Albo chociaż 14-dniową kwarantannę? Zapotrzebowanie na papier toaletowy gwałtownie wzrosło po wybuchu epidemii koronawirusa. Niektóre sklepy zaczęły wprowadzać ograniczenia na zakup papieru toaletowego. Pojawiły się pierwsze przypadki… bicia się o papier toaletowy!  Oto pierwszy polski… kalkulator papieru toaletowego.

 

Ile rolek papieru toaletowego potrzebuję? Na jak długo starczy mi papieru?
Pierwszy polski kalkulator papieru toaletowego w ciągu zaledwie kilku sekund pozwala obliczyć, ile rolek papieru jest potrzebne, by przetrwać kwarantannę. Dzięki niemu można się również dowiedzieć, na jak długo starczy zgromadzony w domu zapas papieru.

Niedawno informowaliśmy o “How much toilet paper?” (“Ile papieru toaletowego?”) – prostym kalkulatorze stworzonym przez Bena Sassoon, londyńskiego studenta programistę oraz artystę Sama Harrisa.

Ale jest również polska wersja kalkulatora papieru toaletowego. Stworzyła go Bogna Haponiuk z Omni Calculator.

Gdy cały świat mierzy się z nowym zagrożeniem, jakim jest koronawirus, ludzie na całym świecie ruszyli do sklepów po to, by kupić jeden produkt… papier toaletowy. Dla wszystkich, którzy są już szczęśliwymi posiadaczami dużej ilości tego cennego artykułu, Bogna Haponiuk z Omni Calculator stworzyła pierwszy polski kalkulator papieru toaletowego.

Dzięki kalkulatorowi papieru toaletowego można mieć pewność, że już nigdy nie zabraknie w domu tego produktu. Kalkulator policzy bowiem nie tylko, na jak długo starczy zgromadzony zapas, ale również podpowie, ile rolek papieru jest potrzebne, by przetrwać dwutygodniową kwarantannę.

Nie jest trudno policzyć, ilu rolek papieru toaletowego potrzeba, by przetrwać kwarantannę. Wystarczy wprowadzić do kalkulatora papieru toaletowego tylko trzy liczby:

  1. Ilu domowników zaopatrujesz?
  2. Jak długo potrwa kwarantanna?
  3. Ile papieru zużywacie na co dzień?

Kalkulator papieru toaletowego przemnoży liczbę domowników przez średnie dzienne zużycie papieru i liczbę dni kwarantanny. W wyniku otrzymamy liczbę rolek papieru, jaką powinniśmy zakupić. Polski kalkulator papieru toaletowego automatycznie przeliczy też liczbę rolek na paczki.

Z kalkulatora można skorzystać również, by dowiedzieć się, do kiedy wystarczy zabezpieczenia! Wystarczy wprowadzić następujące dane:

  1. Liczba domowników,
  2. Zużycie papieru,
  3. Liczba zakupionych rolek lub paczek papieru.

Kalkulator obliczy, do kiedy starczy zapasów i kiedy trzeba będzie udać się znowu do sklepu, by je uzupełnić.

Pamiętajmy jednak, że chomikowanie papieru toaletowego nie zatrzyma koronawirusa – pisze autorka pierwszego polskiego kalkulatora papieru toaletowego.

Pierwszy polski kalkulator papieru toaletowego znajdziemy  TUTAJ

 

Red. Magdalena Walczak – Grudzka PolskaPress AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0