IKEA skupuje używane meble. Mają zostać odświeżone i zyskać drugie życie

IKEA skupuje używane meble. Mają zostać odświeżone i zyskać drugie życie

Sieć Ikea wystąpiła z niezwykłą inicjatywą. Marka będzie skupowała od chętnych stare meble, żeby je odświeżyć i nadać im drugie życie.

Niestety, akcja na razie będzie dotyczyła jedynie mieszkańców Australii. Z czego to wynika? Jak szacują przedstawiciele Ikei, połowa mieszkańców Australii w 2017 roku wyrzuciła na śmietnik jakiś mebel, bo zazwyczaj nie potrafiła go naprawić. Dlatego Ikea postanowiła skupować stare meble od swoich klientów w Australii. Osoby, które chciałyby sprzedać swój mebel, muszą wysłać mailowo zdjęcie mebla. Jeśli przedstawiciele Ikei uznają, że nadaje się on do zakupu, dana osoba otrzyma voucher o wartości odkupionego mebla.
Używane meble trzeba jednak samodzielnie przywieźć do magazynu Ikei w Sydney. W przeszłości podobną akcję Ikea przeprowadziła w Japonii, gdzie odkupiła ponad 3,5 tys. mebli. Wysłaliśmy do biura prasowego Ikei pytania, czy podobna akcja zostanie też przeprowadzona w innych miastach. Na razie czekamy jednak na odpowiedź.

Red. NK AIP

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce





COMMENTS

WORDPRESS: 0