HomeSport

Iga Świątek w półfinale Roland Garros. Internet oszalał na punkcie Polki. “Jak córka to Iga, jak syn to Świątek”

Iga Świątek w półfinale Roland Garros. Internet oszalał na punkcie Polki. “Jak córka to Iga, jak syn to Świątek”

Po awansie Igi Świątek do półfinału wielkoszlemowego French Open internet oszalał na punkcie 19-letniej Polki. Pojawił się zabawne komentarze, memy dotyczące polskiej tenisistki, której pogratulował sam Robert Lewandowski. 

 

Iga Świątek jest drugą Polką w półfinale Roland Garros. Przed nie dokonała tego tylko legendarna Jadwiga Jędrzejowska w 1939 roku (potem zagrała w finale). Warszawianka już jest lepsza od Agnieszki Radwańskiej i Wojciecha Fibaka, którzy nigdy nie dotarli do tej fazy turnieju Wielkiego Szlema w Paryżu.

 

W wielkoszlemowych półfinałach mieliśmy do tej pory tylko Jędrzejowską, Radwańską, Fibaka i Jerzego Janowicza. Trudno się więc dziwić, że w Polsce zaczyna się… Igomania.  Internauci nie szczędzą słów zachwytu nad Igą Świątek, często z poczuciem humoru komentując sukces polskiej tenisistki w Paryżu.

 

Nie brakuje żartobliwych komentarzy: – Iga Świątek – prawdopodobnie najlepszy polski występ w Paryżu od czasu Fryderyka Chopina. Jak córka to Iga, jak syn to Świątek Dzień dobry. Niedługo czekaliśmy na sukces nowego ministra sportu, Iga Świątek weszła do półfinału French Open w kilka godzin po objęciu resortu przez wicepremiera Glińskiego Mam dziwne wrażenie że dziś nagle wszyscy politycy będą znać się na tenisie… Gratulacje Idze Świątek na Twitterze złożył Robert Lewandowski. Iga odpowiedziała: Dzięki Mistrzu

 

 

aip

COMMENTS