HomeŚwiat

I tylko wina żal…. Francuscy winiarze przerabiają wino na żel do dezynfekcji

I tylko wina żal…. Francuscy winiarze przerabiają wino na żel do dezynfekcji

Francuscy winiarze rozpoczynają przerabianie wina na żel do dezynfekcji używany w związku z epidemią koronawirusa. Informacje przekazali przedstawiciele FranceAgriMer, działającej pod auspicjami Ministerstwa Rolnictwa, organizacji zajmującej się realizacją w rolnictwie i w gospodarce morskiej, polityki rolnej.
Trzydziestu trzech gorzelników w całej Francji rozpoczyna skupowanie i destylację wina. Według organizacji FranceAgriMer procesowi poddanych będzie około dwóch milionów hektolitrów wina, którego nie sprzedano w związku ze znaczącym spadkiem konsumpcji, będącym wynikiem epidemii koronawirusa i wprowadzonej w związku z tym kwarantanny. W wyniku obowiązujących przez prawie trzy miesiące ograniczeń nieczynne były restauracje i bary. Znacznie zmniejszył się także eksport wina do USA.
Po destylacji wino będzie przerabiane na żel do dezynfekcji. Zgodę na tę produkcję wydała Komisji Europejska w Brukseli. Także z funduszy europejskich pochodzą pieniądze na sfinansowanie przedsięwzięcia, które powinno potrwać do 15 października.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Marek Brzeziński/Paryż/w dwi/

COMMENTS