HomeBoston

I-375 nadal nie stanie się bulwarem

I-375 nadal nie stanie się bulwarem

W obawie przed potencjalnym pogorszeniem ruchu, w i tak już zatłoczonym Detroit, odłożono w czasie przebudowę autostrady I-375 w bulwar. Pieniądze odłożone na projekt przekierowane będą na inne cele.

Autostrada I-375, którą zbudowano w latach 60′ ubiegłego stulecia, nadal nie stanie się bulwarem. Oddzieliła ona czarnoskóre społeczeństwo od reszty miasta, co po dziś dzień budzi wiele negatywnych emocji wśród mieszkańców Detroit. Wielu z nich wolałaby zobaczyć swoje miasto zjednoczone planowanym do niedawna bulwarem.

“Detroit, mają taką historię jaką ma i to zawsze był element tej mroczniejszej części, próba stwierdzenia, że powinniśmy po prostu wszystkich oddzielić od siebie” – mówi mieszkanka Detroit Cornell Lewis.

Pojawiają się jednak głosy, że przebudowa I-375 zakłóciłaby już i tak problematyczny wjazd i wyjazd do centrum miasta.

“Myślę, że to mogłoby to nas ograniczyć, korki, wzrost ruchu drogowego” – ocenia Cassandra Samuels, również mieszkająca w Detroit.

Na przebudowę planowano przeznaczyć 180 milionów dolarów. Z tej puli pozostawiono 6 milionów a 174 miliony przeznaczone zostanie na inne projekty w tym:

  • konserwację powierzchni na I-375 – 12,000,00 dolarów
  • wymianę kładek dla pieszych na Southfield Freeway – 9,368,000 dolarów
  • naprawę ulicy 8 Mile z Southfield Freeway do Woodward Avenue – 65,000,000 dolarów
  • naprawę Michigan Avenue od I-96 do Cass w Corktown – 20,000,000 dolarów

 

PS

COMMENTS