7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Huragan Izajasz u wybrzeży południowej Florydy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

National Hurricane Center poinformował, że Izajasz, który osiągnął siłę huraganu w czwartek, ma teraz stać się huraganem kategorii 2 z maksymalnymi wiatrami 100 mil na godzinę. Ścieżka toru sztormu Izajasz poruszała sie na wschód w ciągu nocy, ale nadal obejmuje pas przybrzeżnej Florydy od okolic Hollywood do Jacksonville.


Największą prędkość wiatru przypuszcza się nad środkowymi i północno-zachodnimi Bahamami wczesną sobotą z maksymalną stałą prędkością 100 mil na godzinę, ale centrum toru znajdzie się u wybrzeży Miami w sobotnie popołudnie z wiatrem 90 mil na godzinę i porywami do 115 mil na godzinę.
Huragan kategorii 2 ma prędkość wiatru od 96 do 110 mil na godzinę.

Awans Izajasza do statusu huraganu to kolejny rekord w 2020 roku.
Zaledwie osiem sezonów huraganów od 1966 roku miało dwa lub więcej huraganów do 31 lipca.

Wschodnie wybrzeże południowej Florydy od północy Key Largo do Sebastiana jest w obrebie Tropical Storm Watch, ponieważ zasięg burzy jest bardzo rozległy.
To oznacza, że na Florydzie tropikalne wiatry spodziewane są w ciągu 48 godzin.
W hrabstwie Palm Beach istnieje około 40 do 60 procent szans na wystąpienie wiatrów tropikalnych o sile burzowej.
Wiatry o sile huraganu rozciągają się do 45 mil od centrum sztormu, a wiatry o sile tropikalnej sięgają do 205 mil.


O 8 rano Izajasz znajdował się 30 mil na północny zachód od wyspy Great Inagua i 340 mil na południowy wschód od Nassau. Miał 80 mil na godzinę i poruszał się na północny zachód z prędkością 17 mil na godzinę. Ciśnienie centralne spadło do 990 mb.
Ostrzeżenie przed huraganem obowiązuje na północno-zachodnich Bahamach, w tym na wyspach Andros, New Providence, Eleuthera, Abacos, Berry Islands, Grand Bahama Island i Bimini.


Ostrzeżenie przed huraganem dotyczy również południowo-wschodnich i środkowych Bahamów. Południowo-wschodnia Floryda może zacząć odczuwać wiatry o sile tropikalnej burzy już w sobotę przed świtem, ale bardziej prawdopodobne jest to w sobotę po południu. Ulewne deszcze mogą zacząć się późnym wieczorem. National Hurricane Center może dziś wydać Hurricane Watch na Florydzie, jeśli tor przesunie się bliżej wybrzeża.

W czwartek wieczorem hrabstwo Miami-Dade ogłosiło, że wszystkie obiekty obsługiwane przez Departament Parków i Rekreacji w Miami-Dade zostaną zamknięte od godziny 20:00 w piątek. Obiekty te obejmują plaże powiatowe, mariny, pola golfowe i ponad 270 parków. Nie wyznaczono daty ponownego otwarcia.


JK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520