HomePILNE

Huragan Dorian przybiera na sile. Floryda zagrożona. Stan ten ma duże znaczenie dla reelekcji Trumpa

Huragan Dorian przybiera na sile. Floryda zagrożona. Stan ten ma duże znaczenie dla reelekcji Trumpa

Huragan Dorian, który zbliża się do wschodniego wybrzeża USA, przybiera na sile. Według meteorologów, gdy w poniedziałek dotrze do Florydy, będzie potężnym huraganem 4. kategorii. W rejonach potencjalnego uderzenia Doriana ogłoszono stan zagrożenia. Z powodu huraganu prezydent Donald Trump odwołał swój udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu wojny światowej w Polsce, informując, że jest zmuszony przełożyć wizytę w naszym kraju na inny termin.

Floryda jest najważniejszym z tak zwanych “swing states” czyli stanów niezdecydowanych, których poparcie ma kluczowe znaczenie podczas wyborów prezydenckich w USA.
Donald Trump zapewnił, że służby są przygotowane na uderzenie żywiołu. “Wszyscy jesteśmy gotowi i mam nadzieję, że szczęście nam dopisze. Wszystko wskazuje na to, że uderzenie będzie bardzo mocne i duże” – napisał prezydent USA na twitterze. Gubernator Florydy Ronald DeSantis poinformował, że nieznana jest dokladna droga przemieszczania się huraganu i zaapelował do mieszkańców stanu, by uważnie śledzili komunikaty. Ludność Florydy przygotowuje się na nadejście żywiołu, gromadzi żywność, zapasy wody i zabezpiecza budynki workami z piaskiem. Na polecenie gubernatora Gwardia Narodowa Florydy zmobilizowała 2500 funkcjonariuszy, w pogotowiu jest dodatkowych półtora tysiąca.

IAR&ABCnews/dwCOMMENTS