Huawei chce „budować zaufanie” z polskim rządem

Huawei chce „budować zaufanie” z polskim rządem

Chiński koncern telekomunikacyjny Huawei chce budować zaufanie w relacjach z polskimi władzami. Taką gotowość wyraził dyrektor ds. bezpieczeństwa Huawei Andy Purdy. Chiński koncern chce brać udział w przetargach na budowę sieci 5G w naszym kraju.

Cytowany przez agencję Reutera Andy Purdy podkreślił, że Huawei gotowe jest do podjęcia dodatkowych kroków we współpracy z polskimi władzami, w celu budowania zaufania. Koncern Huawei chciałby uczestniczyć w przetargach na budowę sieci 5G w Polsce. Chińska firma obawia się jednak, że podobnie jak w Stanach Zjednoczonych czy Australii – ze względów bezpieczeństwa narodowego może być wykluczona z przetargów. Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo podczas wizyty w Warszawie stwierdził, że USA nigdy nie umieszczą swego sprzętu w kraju, w którym istnieje zagrożenie przejęcia danych przez Chiny. Był to komentarz dotyczący kontrowersji wokół koncernu Huawei. W połowie stycznia w Warszawie zatrzymano też pracownika koncernu Huawei, który zdaniem śledczych – miał szpiegować na rzecz Chin.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin /zrCOMMENTS

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar
    albin 3 miesiące

    Najważniejsze żeby było 100% pewne że współpraca z nimi jest bezpieczna dla wszystkich obywateli. Jeśli ten warunek będzie spełniony, to trzeba rozważyć ich ofertę. Dzięki nim możemy mieć 5G u siebie szybciej.

  • comment-avatar

    Inne kraje, które nie mają konfliktu interesu nie wypowiadają się negatywnie, więc nie ma co pochopnych decyzji podejmować. W 5G tak czy inaczej trzeba zainwestować.