HomeUSACalifornia

Hrabstwo San Diego poparło pozew Trumpa przeciwko Kalifornii

Hrabstwo San Diego poparło pozew Trumpa przeciwko Kalifornii

Liderzy hrabstwa San Diego, drugiego co do wielkości na terenie stanu Kalifornia, oficjalnie poparli we wtorek pozew administracji Donalda Trumpa przeciwko sanktuariom dla nielegalnych imigrantów.

Rada Nadzorcza hrabstwa zagłosowała za tym 3-1 (jeden członek był nieobecny). Jej decyzja to kolejny głos niezadowolenia pośród lokalnych władz z narzucanego przez stan prawa, które czyni z całej Kalifornii sanktuarium dla nielegalnych imigrantów. Prawo to ogranicza zakres współpracy pomiędzy kalifornijską policją a federalnymi agentami imigracyjnymi.

Położone przy granicy z Meksykiem hrabstwo San Diego zamieszkuje ponad 3 miliony ludzi. Na mocy wtorkowej decyzji dołącza ono do sąsiedniego hrabstwa Orange i kilku miast, w których zatwierdzono już rezolucje przeciwko sanktuariom lub poparto pozew wniesiony w ubiegłym miesiącu przez administrację Trumpa.

Kristin Gaspar, przewodnicząca Rady Nadzorczej w San Diego, stwierdziła, powołując się na informacje uzyskane od biura szeryfa, że od stycznia br. przez prawo o sanktuariach na wolność wyszło 284 przestępców, którzy powinni byli zostać przekazani urzędowi imigracyjnemu.

(hm)

COMMENTS