HomeCalifornia

Hrabstwo Los Angeles przeznaczy 100 milionów na ulgi w spłacie czynszu

Hrabstwo Los Angeles przeznaczy 100 milionów na ulgi w spłacie czynszu

Hrabstwo Los Angeles planuje przeznaczyć 100 milionów dolarów na program ulg w spłacie czynszu. Ma to na celu pomoc obszarom najbardziej dotkniętym przez pandemię COVID-19.

Hrabstwo Los Angeles – “Hrabstwo LA #COVID19 Ulga na Czynsz zacznie przyjmować wnioski 17 sierpnia poprzez https://t.co/8HZ4Tkjpsp?amp=1  Dołącz do Hrabstwa LA oraz do @LACDevAuthorit w transmisji na żywo 12 sierpnia o 11:00 na http://facebook.com/LACDevAuthority aby dowiedzieć się więcej na temat programu i jak otrzymać pomoc.”

Pieniądze pochodzą z federalnych środków na rzecz walki ze skutkami koronawirusa. Będą zarządzane przez Organizację ds. Rozwoju Hrabstwa Los Angeles.

Władze hrabstwa mają nadzieję, że pieniądze te pomogą 8,000-9,000 gospodarstw domowych.

Z programu można będzie korzystać od 17 sierpnia a zapisy trwać będą 2 tygodnie. Ubiegać się mogą o niego gospodarstwa z niskimi dochodami, które napotkały problemy w związku z panującą pandemią.

Mieszkańcy Los Angeles nie mogą się ubiegać o te środki, gdyż miastu zostały przyznane osobne pieniądze.

Ci których zarobki spadły do ok. 30% średnich dochodów mogą otrzymać nawet do 10,000 dolarów. Za to ci których zarobki to 50% średniej, otrzymają maksymalnie 7,500 dolarów.

Maksymalne zarobki na gospodarstwo domowe w którym mieszkają cztery osoby to 56,300 dolarów. Do powodów przez które mieszkańcy nie mogą płacić za czynsz zalicza się:

  • zmniejszone godziny pracy w miejscu zatrudnienia lub utrata zatrudnienia
  • koszty medyczne związane z COVID-19
  • zwiększony koszty utrzymania i/lub opieki nad dziećmi
  • spadek zarobków spowodowany obostrzeniami wprowadzonymi 13 marca

Wszystkie ulgi będą wypłacane bezpośrednio właścicielom nieruchomości a Ci muszą zgodzić się na to, że nie eksmitują najemców przez okres 6 miesięcy.

 

PS

 

COMMENTS