HomeŚwiat

Hotel w Szczecinie nie zezwolił na zebranie eurosceptycznej AfD

Hotel w Szczecinie nie zezwolił na zebranie eurosceptycznej AfD

Grupa parlamentarna eurosceptycznej, faszyzującej nacjonalistycznej partii AfD zarezerwowała na dziś w jednym z hoteli w Szczecinie salę konferencyjną, aby zorganizować zamknięte zebranie partyjne. W ostatniej chwili hotel odwołał rezerwację zarówno sali, jak i wcześniej zarezerwowanych pokoi. 

Partia AfD mając trudności z wynajęciem sali w Niemczech, postanowiła swoje zamknięte zebranie zorganizować w Polsce. Na miejsce wybrano szczeciński hotel “Radisson Blu”. Zebranie się nie odbyło, bowiem w ostatniej chwili wszelkie rezerwacje odwołano. AfD zamknięte partyjne zebranie musiało zorganizować w jednej z sal Bundestagu w Berlinie. Rzecznik prasowy AfD Christian Lueth zapowiada wystąpienie przeciwko polskiemu hotelowi na drogę prawną. Partia będzie domagać się odszkodowania. “Odwołanie w ostatniej chwili rezerwacji będzie miało konsekwencje prawne” – zapowiedział Lueth, przypominając, że partia wydała na organizację spotkana w Szczecinie kilkadziesiąt tysięcy euro.
Nacjonalistyczna partia AfD jest w Niemczech bojkotowana, zarówno przez inne partie polityczne, jak i przez zdecydowaną większość obywateli.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/mcm/kj

COMMENTS