Hotel na ponad 30 pięter przy Piotrkowskiej w Łodzi? Piotr Misztal przedstawił nowy projekt dla swojej działki

Hotel na ponad 30 pięter przy Piotrkowskiej w Łodzi? Piotr Misztal przedstawił nowy projekt dla swojej działki

Piotr Misztal przedstawił kolejny projekt budynku dla swojej działki u zbiegu ulicy Piotrkowskiej i alei Piłsudskiego. Tym razem ma to być 32-metrowy budynek hotelowo-mieszkalny. Najwyższy w Łodzi.

Zaprojektowana przez studio architektoniczne Design Lab Group wieża miałaby mieć 110 m wysokości i być najwyższym budynkiem w Łodzi. Będzie o ok. 35 metrów przewyższyć sąsiednie biurowce. Budynek złożony ma być z dwóch brył – dolna ma zaznaczać wysokość głównej pierzei ulicy Piotrkowskiej i zawierać pięciogwiazdkowy hotel. Miałoby się w nim zmieścić 80 luksusowych apartamentów, dwie restauracje, centrum konferencyjne, siłownia oraz SPA. W górnej części miałoby się znaleźć 17 kondygnacji apartamentowych i cztery techniczne. Ozdobą budynku miałby być taras barowy o przezroczystej podłodze umieszczony na poziomie 27. Czy obiekt powstanie? Piotr Misztal zapowiada, że jest zdecydowany.

 

– Będziemy występować o zmianę planu zagospodarowania w tym miejscu – wyjaśnia. Tymczasem łódzki magistrat studzi pomysły. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu wysokość od minimalnie 10 do maksymalnie 20 metrów. – Z uwagi na charakter Piotrkowskiej i fakt, że cała znajduje się w rejestrze zabytków, postawienie pierzei wyższego budynku nie wchodzi w grę – tłumaczy Aleksandra Hac z biura prasowego łódzkiego magistratu. To kolejny już projekt budynku przygotowany przez Piotra Misztala dla zakupionej pod koniec 2018 roku atrakcyjnej działki u zbiegu ul. Piotrkowskiej i al. Mickiewicza.

 

W sierpniu tego roku Misztal przedstawił projekt hotelu nawiązujący do kamienic przy ulicy Piotrkowskiej wzbogacony o granatowe prostopadłościany nawiązujące do budynku dawnego Juventusu. Nie uzyskał on zgody konserwatora zabytków. W odpowiedzi biznesmen rozebrał część nawierzchni terenu i zapowiedział, że urządzi tam wysypisko śmieci. Kilka tygodni temu studio Design Lab Group przedstawiło projekt ośmiokondygnacyjnego budynku o zaokrąglonych narożnikach i ścianach pokrytych zielenią. Piotr Misztal odciął się jednak od tego projektu.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0