HomeNew York

Holiday Train nie przejedzie w tym roku przez Nowy Jork ze względu na pandemię

Holiday Train nie przejedzie w tym roku przez Nowy Jork ze względu na pandemię

Doroczny Holiday Train nie przejedzie w tym roku przez Nowy Jork w tym roku. Jak w przypadku większości odwołanych obchodów w tym roku, winna temu jest pandemia.

Pandemia koronawirusa zmusiła Canadian Pacific do odwołania kursu Holiday Train (Świątecznego Pociągu) w 2020r. Zamiast tego, planowane jest jak co roku, ofiarowanie jedzenia do banków żywności oraz zorganizowanie koncertu online.

“COVID-19 stworzył wiele wyzwań dla społeczności na terenie naszej sieci i tylko wzmógł zapotrzebowanie lokalnym banków żywnościowych.” – powiedział prezes Canadian Pacific Keith Creel – “Jest to dla nas ogromny zaszczyt, aby kontynuować datki dla społeczności na obszarze naszej sieci, nawet jeśli pociąg w tym roku nie będzie kursował. Duch programu Holiday Train oraz duch Świąt Bożego Narodzenia będzie obchodzony w tym roku podczas koncertu online.”

Pierwszy kurs Holiday Train odbył się w 1999r. i od tamtego czasu jeździł co roku, przez 20 lat. Ekipa pociągu zbierała datki, jedzenie oraz wspierała świadomość na temat banków żywnościowych. Przez 20 lat kursowania, udało się zebrać 17.8 miliona dolarów oraz 4.8 miliona funtów (2.17 tony) jedzenia.

Oczywiście Canadian Pacific ma nadzieję, że pociąg ruszy w 2021r.

 

 

PS

COMMENTS