Holandia: Sąd nakazał ministrowi edukacji finansowanie muzułmańskiego liceum… Samobójstwo Europy?!

Holandia: Sąd nakazał ministrowi edukacji finansowanie muzułmańskiego liceum… Samobójstwo Europy?!

Najwyższy sąd administracyjny w Holandii nakazał ministrowi edukacji finansowanie drugiej muzułmańskiej szkoły średniej w tym kraju. Wcześniej Sander Dekker odmówił wsparcia argumentując, że przedstawiciele organizacji planującej inwestycję wspierają dżihadystów. 

Fundacja Amsterdam Islamic Education uzyskała wstępną zgodę rządu na otwarcie szkoły w 2011 roku. Dostała 6 lat na przygotowania i zakończenie procesu rekrutacji. W Holandii szkoły wyznaniowe dostają pozwolenie od państwa zgodnie z zasadami wolności edukacji, jeśli mają wystarczającą liczbę uczniów i spełniają odpowiednie normy. W ubiegłym roku organizacja muzułmańska zwróciła się do ministerstwa edukacji z prośbą o finansowanie placówki. Sander Dekker odrzucił wniosek. Argumentował to tym, że jeden z członków fundacji na portalu społecznościowym wykazywał wsparcie dla ISIS.”Nie możemy wykorzystywać pieniędzy podatników do finansowania szkoły, w której dzieci uczą się odrzucać wartości panujące w Holandii” – mówił wówczas minister.
Trybunał orzekł, że nie podziela obaw ministra edukacji i nie ma powodu, aby zakladać, że szkoła nie spełnia warunków dla finansowania ze środków publicznych. Fundacja Amsterdam Islamic education odcięła się od komentarzy jej członków dotyczących ekstremizmu i terroryzmu – stwierdził sąd w swoim orzeczeniu.
Do tej pory w Holandii działa jedna muzułmańska szkoła średnia i kilkadziesiąt podstawowych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Majka/mcm/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0