Holandia: Odwołano koncert w Rotterdamie w obawie przed zamachem

Holandia: Odwołano koncert w Rotterdamie w obawie przed zamachem

Burmistrz Rotterdamu poinformował, że zaplanowany na środowy wieczór w tym mieście koncert grupy Allah-Las został odwołany. Przyczyną było zatrzymanie obok klubu gdzie miał się odbyć występ, busa wypełnionego kanistrami z benzyną. A już dziś zespół ma zagrać w Warszawie.

 

Koncert grupy Allah-Las miał odbyć się w środę wieczorem w kultowym klubie The Maassilo w Rotterdamie. Jednak z uwagi na zagrożenie terrorystyczne został odwołany.

 

Burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb poinformował dziennikarzy, że kierowca busa na hiszpańskich tablicach rejestracyjnych, wewnątrz którego znaleziono kanistry z benzyną, został zatrzymany przez policję.

 

Natomiast kierownictwo klubu The Maassilo podało informację, że odwołuje koncert amerykańskiej grupy Allah-Las ze względu na zagrożenie terrorystyczne.

 

Holenderska policja informuje, że aresztowała kierowcę busa, na jednej z ulic w bezpośredniej bliskości klubu i w tej chwili jest on przesłuchiwany. Dodaje, że wcześniej otrzymała ostrzeżenie o możliwości dokonania zamachu od hiszpańskiej policji.

 

Cały teren wokół klubu i miejsca, gdzie zatrzymano pojazd został ogrodzony szczelnym kordonem przez policję. Na miejscu pracuje zespół zajmujący się rozbrajaniem ładunków wybuchowych. Ludzie, którzy zmierzali na koncert zostali zawróceni przez ubranych w kuloodporne kamizelki policjantów.

 

W wywiadzie udzielonym rok temu brytyjskiemu dziennikowi The Guardian, członkowie grupy Allah-Las przyznali, że regularnie otrzymują wiadomości od muzułmanów, którzy czują się urażeni używaniem przez nich imienia Allaha w nazwie swojego zespołu. Dodają, że do nadania takiej nazwy zainspirowała ich nazwa innej grupy – “Jesus And Mary Chain”.

 

Grupa Allah-Las ma wystąpić dziś w warszawskim klubie Niebo. Jak zapewniają organizatorzy, pomimo wydarzeń z Rotterdamu zespół nie planuje odwoływać warszawskiego koncertu. Zaapelowali natomiast do fanów, aby zaprezentowali formacji z Kalifornii polską gościnność i sprawili tym, że występ w Polsce na długo pozostanie w ich pamięci.

 

 

 COMMENTS

WORDPRESS: 0