23.1 C
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Hokejowe MŚ: Białoruś uratowana, Węgrzy zdegradowani, więc zagrają z Polską

Na hokejowych mistrzostwach świata w serii popołudniowej Białoruś pokonała Francję 3:0, a Norwegia zwyciężyła Łotwę 3:1.

Białorusini, aby utrzymać się w elicie, musieli zdobyć z Francuzami co najmniej jeden punkt. I wykonali plan z nawiązką, bowiem wygrali. Mecz był zacięty, pierwsza bramka dla Białorusi padła dopiero w 26 min, kolejne gole zdobyli po szybkich kontrach w trzeciej tercji. Wyniki serii południowej zobaczysz Dzięki tej wygranej Białoruś awansowała na szóste miejsce, na siódmym wylądowali Francuzi, a Węgrzy z trzema punktami znaleźli się na ostatnim, ósmym miejscu i oni za rok zagrają w dywizji 1A razem z naszą reprezentacją. Norwegowie i Łotysze już wcześniej stracili szanse na ćwierćfinał. Bardziej skuteczni byli Norwegowie, którzy dzięki dobrej, drugiej tercji wygrali 3:1. To zwycięstwo dało Norwegii awans na piąte miejsce, Norwedzy są na siódmym miejscu, ostatni Kazachstan, który już wcześniej został zdegradowany do dywizji 1A. Wyniki, gr. A: Norwegia – Łotwa 3:1 (1:1, 2:0, 0:0), gr. B: Białoruś – Francja 3:0 (0:0, 2:0, 1:0).