14.4 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Hokej . MŚ – Niemcy kolejnym ćwierćfinalistą

W wieczornej serii meczów na hokejowych mistrzostwach świata elity w Rosji Niemcy pokonali Węgrów 4:2, a Dania wygrała z Kazachstanem 4:1.

Węgrzy walczyli z Niemcami o jeden punkt, który dawał im utrzymanie w elicie.  I zaczęli dobrze, bo zdobyli gola w 10 min. Potem inicjatywę przejęli rywale, chwilami ich przewaga była miażdżąca, ale kapitalnie bronił Miklos Rajna. W 42 min Niemcy wyszli na prowadzenie, lecz cztery minuty później był remis 2:2. Wydawało się, że Węgrzy utrzymają korzystny wynik, ale na 2 minuty przed końcem stracili gola. Potem wycofali bramkarza, a rywale to wykorzystali. Wygrana dała Niemcom 3. miejsce w grupie B. Węgrzy muszą czekać teraz na rezultat ostatniego meczu Francja – Białoruś. Jeśli ta druga ekipa zdobędzie choćby punkt, to ona – kosztem Węgrów – pozostanie w elicie. Rewelacyjnie grają w MŚ Duńczycy. W poniedziałek bez problemów pokonali zdegradowanych już Kazachów 4:1, już po pierwszej tercji prowadząc 3:0. Awansowali na 4., premiowane awansem do ćwierćfinału miejsce. Mogą ich jeszcze przeskoczyć Szwajcarzy, ale muszą wygrać we wtorek z najlepszą drużyną grupy A – Czechami. W popołudniowej sesji pewnie wygrywali faworyci – Rosja pokonała 3:0 Norwegię, a Kanada 4:0 Francję.

Hokejowe MŚ – wyniki z poniedziałku Grupa A: Rosja – Norwegia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), Dania – Kazachstan 4:1 (3:0, 1:1, 0:0) Grupa B: Kanada – Francja 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), Niemcy – Węgry 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)