28.3 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Hity przedwojennego kina w ogrodach sejmowych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Hity przedwojennego kina w ogrodach sejmowych. Kancelaria Sejmu informuje, że od 15 sierpnia przez cztery kolejne soboty w ogrodach sejmowych można będzie obejrzeć przedwojenne przeboje filmowe. Plenerowe seanse będą rozpoczynały się o godzinie 21.00 na trawniku niedaleko skarpy wiślanej, na tyłach budynku G. Kinomani będą mogli skorzystać z wygodnych leżaków i spokojnej wakacyjnej atmosfery. Wstęp ma być wolny.
15 sierpnia będzie można obejrzeć „Piętro wyżej” – film z 1937 r. w reżyserii Leona Trystana, z którego pochodzi słynny numer muzyczny wykonywany przez Eugeniusza Bodo -„Sex appeal to nasza broń kobieca”.
22 sierpnia wyświetlana będzie „Trędowata” w reżyserii Juliusza Gardana. W filmie nakręconym w 1936 roku wystąpiła plejada gwiazd przedwojennego kina. 29 sierpnia widzowie obejrzą przygodowy „Głos pustyni”, którego akcja toczy się w zachodniej Afryce. Tam również w 1932 roku kręcono część zdjęć. Film wyreżyserował Michał Waszyński. 5 września – „Ada! To nie wypada!” z 1936 r. w reżyserii Konrada Toma. W głównych rolach gwiazdy lat 30.: Loda Niemirzanka i Aleksander Żabczyński. Film został poddany konserwacji i rekonstrukcji w ramach prowadzonego przez Filmotekę Narodową programu Nitrofilm.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520