3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Hiszpania: zlokalizowano miasteczko Don Kichota

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Hiszpańscy naukowcy twierdzą, że zlokalizowali miasteczko, z którego wyruszył Don Kichot w poszukiwaniu Dulcynei. Ich zdaniem, owo miejsce, którego nazwa nie została wymieniona w powieści Miguela de Cervantesa, to Villanueva  de los Infantes – 6-tysięczne miasto w La Manchy.
W lokalizacji miasteczka pomogli matematycy. Obliczyli prędkość, z jaką poruszał się Rufio – osioł Sancho Pansy, i znali cel marszu – Barcelonę. Wiedząc, ile dni maszerował błędny rycerz i jego giermek, wskazali na mapie miejsce, z którego wyruszyli. W badaniach uczestniczyli też językoznawcy, geografowie i przyrodnicy – w sumie 20 ekspertów.
Cervantes pisze w swojej powieści jedynie, że Don Kichot wyrusza z „pewnego miejsca w La Manchy, którego nazwy nie pamięta”. Od XVIII wieku uważano, że jest nim Agramasilla de Alba – miasto nad rzeką Guadiana.
W Hiszpanii obchodzona jest w tym roku 400. rocznica śmierci wielkiego pisarza. Do grudnia we wszystkich regionach organizowane będą wystawy, przedstawienia teatralne i debaty.

IAR/Ewa Wysocka-Barcelona/em/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520