Hiszpania: Ratownicy odnaleźli ciało dwuletniego chłopca

Hiszpania: Ratownicy odnaleźli ciało dwuletniego chłopca

Hiszpańscy ratownicy odnaleźli ciało 2,5 – letniego chłopca, Julena, który 13 stycznia wpadł do 100-metrowej rozpadliny. Akcja poszukiwawczo-ratunkowa trwała nieprzerwanie. Dotarcie do dziecka było utrudnione; szczelina miała szerokość zaledwie 25 centymetrów.

Jama, do której wpadł chłopiec powstała przy wykonywaniu odwiertu. Wejście do niej nie było zabezpieczone. Do tragedii doszło, gdy chłopiec bawił się z innym dzieckiem w pobliżu rodzinnego gospodarstwa.

 


 

Rodzina odnalezionego chłopca potwierdziła jego tożsamość. Do rozpadliny wrzucono wcześniej torebkę ze słodyczami dla uwięzionego, okazało się jednak, że niewielka paczka ugrzęzła na 73 metrach, nie dotarła do chłopca. Podczas całej operacji ratownicze ekipy nie dostały ani jednego sygnału od dwulatka, być może zginął on już zaraz po upadku w głęboki otwór.

Rodzice Julena przeżyli wcześniej inną rodzinną tragedię. Jak opowiadali mieszkańcy sąsiedniej miejscowości El Palo José i Victoria stracili dwa lata temu swojego trzyletniego synka Olivera. Powodem jego śmierci było problemy z sercem.

 

 

IAR/Rtr/wcześ./kano   +   Kazimierz Sikorski AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0