14.3 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Hiszpania: nowe technologie osłabiają zdrowie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Hiszpańscy lekarze przestrzegają przed skutkami ubocznymi nadużywania smartfonów, komputerów i tabletów. Jak wynika z badań Madryckiej Izby Fizjoterapeutów i Lekarzy Sportowych, do przychodni coraz częściej zgłaszają się pacjenci cierpiący na dolegliwości wywołane zbyt długim korzystaniem z tego typu sprzętu elektronicznego.

Autorzy badań twierdzą, że nadużywanie smartfonów i tabletów obciąża przede wszystkim mięśnie i kręgosłup. Doprowadza do nadciągnięcia ścięgien, problemów z nadgarstkami i kręgami szyjnymi.

„Kiedy wyciągamy szyję i długo pozostajemy w tej pozycji, na plecach tworzy się sztuczny garb. Przeciążamy kręgosłup, boli nas głowa i mamy zawroty” – wyjaśnia Inez Garcia, madrycka lekarka.
Długie godziny wpatrywania się w ekran smartfona i tableta źle wpływają też na układ nerwowy. Skutkami ubocznymi są: bezsenność, nadpobudliwość, problemy z koncentracją, a nawet stany lękowe.

Lekarze ostrzegają, że posiadacze sprzętu elektronicznego nieświadomie się od niego uzależniają. Nie są w stanie bez niego wyjść z domu, a jeśli zapomną – wpadają w panikę.

Foto: Flickr
Informacyjna Agencja Radiowa/Ewa Wysocka-Barcelona/mg

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520