HomeŚwiat

Hiszpania: Aresztowania terrorystów gotowych zginąć w imię dżihadu

Hiszpania: Aresztowania terrorystów gotowych zginąć w imię dżihadu

Hiszpańska policja aresztowała dwóch islamistów, którzy w sieciach społecznościowych wyrażali wolę oddania życia w imię dżihadu.

Trzeci terrorysta, również chętny do przeprowadzenia samobójczego zamachu, został aresztowany w Tangerze w Maroku. Według hiszpańskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, wszyscy należeli do jednego oddziału współpracującego z samozwańczym Państwem Islamskim.
Aresztowani w Hiszpanii są Marokańczykami, mają 21 i 32 lata. Jeden z nich mieszkał w Badalonie niedaleko Barcelony, drugi w Salou – popularnym kurorcie nieopodal Tarragony. Zatrzymany w Tangerze ma 30 lat.
Zdaniem policji, wszyscy trzej przeszli wojskowe szkolenie Państwa Islamskiego, zostali też przygotowani do werbunku ochotników. W sieciach społecznościowych umieszczali zdjęcia z walk w Syrii i Iraku i wyrażali gotowość wzięcia udziału w samobójczym zamachu terrorystycznym.
Na ich ślad natrafiono przed dwoma laty, po przeprowadzeniu przez hiszpańską i marokańską policję akcji przeciwko dżihadystom.
Odkąd w czerwcu 2015 roku w Hiszpanii wprowadzono czwarty, przedostatni stopień zagrożenia zamachami terrorystycznymi, policja aresztowała 162 dżihadystów.

Ewa Wysocka/Barcelona, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS