Historyczny ślub w Zakładzie Karnym w Kłodzku

Historyczny ślub w Zakładzie Karnym w Kłodzku

Do historycznego wydarzenia doszło w Zakładzie Karnym w Kłodzku. Placówkę w minionym tygodniu odwiedził burmistrz miasta Michał Piszko, który udzielił ślubu cywilnego skazanemu odbywającemu karę pozbawienia wolności.

– Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w historii więziennictwa w Kłodzku – mówi nam mł. chor. Edmund Hajdyła z kłodzkiego więzienia. Oczywiście cała procedura odbyła się pod czujnym okiem pracowników Służby Więziennej. – Wcześniej udzielaliśmy wyjazdowych ślubów w Pałacach w Kamieńcu czy w Że-laźnie, a także na terenie Muzeum Ziemi Kłodzkiej. W Zakładzie Karnym było ciekawe przeżycie. Wiadomo, że zakład karny jest specyficzną jednostką, gdzie obowiązują pewne procedury, chociażby wejścia na jego teren. Ogólnie wszystko było w porządku – mówi burmistrz Piszko.

 

Szczęśliwa para młoda to Waldemar i Honorata Będą musieli poczekać, aby w pełni cieszyć się swoją miłością. 47-letni osadzony na wolność wyjdzie prawdopodobnie dopiero na początku grudnia 2018 roku.

(AIP)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0