HomeUSADetroit

Historyczny ślub lesbijek w Michigan

Historyczny ślub lesbijek w Michigan

W sobotę w Southfield w stanie Michigan w obecności 250 gości pobrały się April DeBoer i Jayne Rowse. Sakramentalne “tak” było małym krokiem dla nich, ale wielkim dla homoseksualistów w całych Stanach Zjednoczonych.

Kobiety od kilku lat walczyły o wzajemną adopcję swoich dzieci. April ma córki w wieku 3 i 5 lat, Rowse z kolei 6- i 5-letniego syna. Stanowe prawo zabraniało im adopcji, ale po długim procesie i apelacjach uznano w końcu, że to niezgodne z konstytucją. – Każdy mieszkaniec USA, który docenia to, co nasi przodkowie zrobili dla równego traktowania – każdy ma wobec was dług wdzięczności – mówił podczas ślubu sędzia okręgowy Bernard Friedman, który zajmował się tą sprawą.

Wśród gości była m.in. znana prawniczka gwiazd Gloria Allerd, a także Robin Tyler i Diane Olson, pierwsza homoseksualna para, która wzięła legalny ślub w Kalifornii. – Ta uroczystość jest niezwykle ważna z konstytucyjnego punktu widzenia. To naprawdę niewyobrażalnie historyczny dzień – powiedziała Tyler.

Ona i wszyscy zgromadzeni, jak i wszyscy homoseksualiści w USA, mają pewność, że dzięki sobotniemu ślubowi każda para w kraju, niezależnie od orientacji seksualnej, będzie mogła adoptować dzieci.

(dr)

COMMENTS