Historia bułgarskiej krowy podbiła europejskie media: Za nielegalne przekroczenie unijnej granicy musi… zginąć

Historia bułgarskiej krowy podbiła europejskie media: Za nielegalne przekroczenie unijnej granicy musi… zginąć

Historia bułgarskiej krowy podbiła europejskie media. Penka – choć zdrowa – za nielegalne przekroczenie unijnej granicy, ma zginąć. Rośnie liczba podpisów pod petycją do Parlamentu Europejskiego o jej ocalenie.

Krowa z wioski Kopiłowci odłączyła się od stada, zabłądziła i trafiła na terytorium sąsiedniej Serbii. Po kilku dniach została przywieziona z powrotem na granicę i przekazana właścicielowi.

Powrót nie skończył się jednak happy-endem. Penka, zgodnie z regulacjami, powinna zostać uśmiercona. Na takim stanowisku stoi również Bułgarska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności. Historia krowy podbiła serca internautów, o czym świadczą takie hasztagi jak #savepenka.

Dziennik “Sega” podaje, że 4,5 tysiąca osob podpisało się pod petycją o jej ocalenie, a ta liczba wciąż rośnie. Sytuację szybko wykorzystała Wielka Brytania wskazując na absurdalność przepisów unijnych. Brytyjscy konserwatywni posłowie zwrócili się do Antonio Tajaniego, który stoi na czele Parlamentu Europejskiego. Phil Hogan, unijny komisarz ds. rolnictwa, nie chce wypowiadać się w tej sprawie.

 

opr. ES (aip)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0