HomeUSA

Hillary Clinton wygrała w Portoryko

Hillary Clinton wygrała w Portoryko

Hillary Clinton wygrała prawybory prezydenckie w Portoryko.

Była amerykańska sekretarz stanu jest już bardzo blisko zdobycia wymaganej liczby delegatów na konwencję gwarantującej jej nominację partii demokratycznej.
W Portoryko Hillary Clinton zdecydowanie pokonała Berniego Sandersa zdobywając ponad 60% głosów co da jej 31 delegatów na konwencję. Oznacza to, że byłej sekretarz stanu będzie brakować już tylko 30 delegatów do przekroczenia progu 2383, który praktycznie gwarantuje nominację. Niemal na pewno stanie się to w najbliższy wtorek, kiedy to prawybory odbędą się w Kalifornii, New Jersey i kilku innych stanach.
Położone na Karaibach Portoryko jest terytorium stowarzyszonym ze Stanami Zjednoczonymi. Mieszkańcy wyspy są obywatelami USA ale nie głosują w wyborach prezydenckich. Mogą natomiast uczestniczyć w prawyborach, które wyłaniają kandydatów obu partii w walce o Biały Dom. Republikanie głosowali w Portoryko 6 marca, demokraci wczoraj. Jednym z głównych tematów kampanii był kryzys gospodarczy Portoryko i groźba bankructwa wyspy. Zarówno Hillary Clinton jak i Bernie Sanders obiecywali pomoc w restrukturyzacji zadłużenia w wysokości 70 miliardów dolarów.

IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/pbp/fot.Justin Sullivan via AIP

COMMENTS