Hawajski Dzień Dziecka na Greenpoincie

Hawajski Dzień Dziecka na Greenpoincie

To już swoistego rodzaju tradycja w pierwszy weekend po obchodzonym 1 czerwca międzynarodowym dniu dziecka Centrum Polsko Słowiańskie zorganizowano festyn dla milusińskich. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci. Były zabawy, konkursy, loteria fantowa oraz polskie jedzenie. Podczas uroczystości można było również zasięgnąć fachowych konsultacji Logopedycznych i psychologicznych prowadzonych przez Annę Nepomucen. Dzień Dziecka był również okazją do zaprezentowania działalności Lokalnych Ośrodków Metodycznych – których koordynatorem jest Maria Paździor Marchwiński.

Zabawę otworzyła Bożena Kamiński CEO, prezes oraz Marian Żak, II wiceprezes Centrum Polsko-Słowiańskiego.

– Niezmiernie się cieszę, że w tą piękną niedzielę odwiedzicie naszą siedzibę. Dziś CP-S należy do was do najmłodszego pokolenia Polonii – witając gości powiedziała Bożena Kamiński.

Do wspólnej organizacji Dnia Dziecka CP-S każdego roku zaprasza inne polskie organizacje oraz polonijne szkoły. W tym roku na scenie zaprezentowali się uczniowie z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie, której dyrektorem jest Anna Kubicka, Zespół tańców ludowych „Wianek”, Zespół ludowy „Krakowianki i Górale”. Lekcje z szablą prowadził Janusz Młynek, a profesor Krzysztof Zacharow zorganizował Konkurs plastyczny „Mały Picasso”.

Hawajski Dzień Dziecka zakończyła loteria, prowadzona przez obecnych na sali członków rady Dyrektorów CP-S Danutę Bronchard, Jadwigę Bylinkę Ołdakowską, Izabelę Kobus Salkin, Mariana Żaka oraz Zbigniewa Solarza, w której można było wygrać nagrody iście związane z plażowaniem. Rada Dyrektor CPS zaprasza już dziś wszystkie dzieci na kolejne uroczystości, które będą organizowane przez największą organizację społeczno – kulturalną działającą na wschodnim wybrzeżu.COMMENTS

WORDPRESS: 0