22.6 C
Chicago
piątek, 24 maja, 2024

Harriette Thompson 92-letnia biegaczka ukończyła maraton

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ma 92 lata i dziesięcioro wnuków. Nie przeszkodziło jej to w… ukończeniu maratonu. Jej wynik – 7 godzin, 24 minuty, 36 sekund – nie jest być może imponujący, ale sam fakt ukończenia biegu jest nie do przecenienia. Jest najstarszą kobietą, której udało się przebiec cały bieg maratoński.

Harriette Thompson wzięła wczoraj udział w maratonie w San Diego w Kalifornii. Uśmiechniętą starszą panią witały na mecie tłumy wiwatujących fanów.

W wywiadzie dla miejscowej gazety 92-latka przyznała, że w czasie biegu miała chwile zwątpienia. Gdy droga prowadziła pod górę, rozważała zejście z trasy. „Pomyślałam, że to niemądre, by w moim wieku podejmować takie wyzwania” – powiedziała. Nie poddała się jednak i dobiegła do mety.
W dniu maratonu Harriette Thompson miała dokładnie 92 lata i 65 dni. Pobiła tym samym rekord wieku, dzierżony do tej pory przez Gladys „Gladyator” Burrill, która 5 lat temu przebiegła maraton w Honolulu mając 92 lata i 19 dni.
Najstarszym mężczyzną-maratończykiem jest Hindus Fauja Singh. Swój ostatni maraton przebiegł 2 lata temu, na kilka tygodni przed 102 urodzinami.

Foto: Flickr

IAR/bleacherreport.com/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520