HomeŚwiat

Hanoi: Prezydent Andrzej Duda spotkał się z parlamentarzystami z Polski i Wietnamu

Hanoi: Prezydent Andrzej Duda spotkał się z parlamentarzystami z Polski i Wietnamu

Przebywający z wizytą w Wietnamie prezydent Andrzej Duda spotkał się z polskimi i wietnamskimi parlamentarzystami. Dziś para prezydencka leci do miasta Ho Chi Minh, gdzie w czwartek zaplanowano spotkania o charakterze gospodarczym.

W rozmowach w siedzibie Zgromadzenia Narodowego w Hanoi wzięli udział politycy z działających w parlamentach Polski i Wietnamu grup bilateralnych. Prezydent Andrzej Duda spotkał się też z wiceprzewodniczącym wietnamskiego parlamentu Phung Quoc Hienem.

Rozmowy polskich i wietnamskich posłów i senatorów były okazją do podsumowania współpracy na szczeblu parlamentarnym. W Sejmie od 1999 roku działa Polsko-Wietnamska Grupa Parlamentarna. W tej kadencji parlamentu w jej skład wchodzi 23 posłów i senatorów a przewodniczy jej senator niezrzeszony Grzegorz Napieralski.

Spotkanie prezydenta Dudy z parlamentarzystami było jedynym punktem w środowym programie prasowym. Następnie prezydencka delegacja uda się na południe Wietnamu do największego miasta tego kraju – Ho Chi Minh.

Jutro prezydent Andrzej Duda otworzy polsko-wietnamskie forum gospodarcze i oficjalnie zainauguruje działalność Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. W podróży do Wietnamu prezydentowi towarzyszy misja gospodarcza 65 polskich przedsiębiorców.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Karol Darmoros, Hanoi/zr

COMMENTS